Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jedi: Fallen Order: Cestovat polootevřeným světem budete lodí Stinger Mantis

Jan Valušek 0

Ačkoliv by se mohlo zdát, že připravovaná videohra Jedi: Fallen Order nabídne pouze lineární příběh, není tomu tak. Galaxie sice pro vás nebude úplně otevřená, ale v podstatě kdykoliv se budete moci vydat na již objevenou planetu a opět ji prozkoumat. Odhalil to preview od Game Informeru.

Cestovat z jednoho světa na druhý budete lodí, která nese název The Stinger Mantis. Jedná se o nový typ vesmírného plavidla speciálně vytvořeného Lucasfilmem a Respawnem pro tuto hru. Na jejím vzhledu se podílel také Doug Chiang, jehož tvorbu můžete znát z prequelové trilogie nebo Síly se probouzí. Modrostříbrný exteriér budete moci později upravit (podobně jako světelný meč či droid BD-1), zatímco interiér lodě je temný s oranžovými a černými prvky na sedadlech a stěnách. Uprostřed Stinger Mantisu se nachází malá společenská místnost, v níž najdete mapu galaxie, se kterou můžete interagovat.

Loď Stinger Mantis

[the_ad id=“964″]

Kapitánem tohoto plavidla nejste vy, nýbrž Greez Dritus. Druh této čtyřruké postavy byl taktéž vytvořen speciálně pro tuto hru. Greez vás přemístí kamkoliv – ať už to bude vyžadovat příběhová mise, či pokud se budete chtít pouze vrátit na nějakou planetu a opětovně ji prozkoumat. Zatím neznáme přesný počet planet, které se ve hře objeví, ale Stig Asmussen, vedoucí vývoje Jedi: Fallen Order, tvrdí, že polovinu z nich budou tvořit nám známé planety. Jednou z nich bude i domovský svět Wookiů Kashyyyk.

Greez Dritus, kapitán Stinger Mantisu

Při samotném letu můžete vykonávat plno různých aktivit – o konkrétních příkladech se ale tvůrci zatím nerozmluvili. K těmto aktivitám se uchýlíte poměrně často, jelikož vývojáři slibují, že veškeré lety probíhají v reálném čase a nahrazují načítací obrazovky.

Na každé planetě se nachází určité místo, na kterém loď přistane. Zde si můžete odpočinout, uložit hru, aplikovat dovednostní body či začít konverzovat s ostatními postavami, čímž se dozvíte zajímavé informace nejen o nich, ale také o planetách a celkově o příběhu.

Jedi: Fallen Order vyjde 15. listopadu 2019 na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na