Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jedi: Fallen Order: Cestovat polootevřeným světem budete lodí Stinger Mantis

Jan Valušek 0

Ačkoliv by se mohlo zdát, že připravovaná videohra Jedi: Fallen Order nabídne pouze lineární příběh, není tomu tak. Galaxie sice pro vás nebude úplně otevřená, ale v podstatě kdykoliv se budete moci vydat na již objevenou planetu a opět ji prozkoumat. Odhalil to preview od Game Informeru.

Cestovat z jednoho světa na druhý budete lodí, která nese název The Stinger Mantis. Jedná se o nový typ vesmírného plavidla speciálně vytvořeného Lucasfilmem a Respawnem pro tuto hru. Na jejím vzhledu se podílel také Doug Chiang, jehož tvorbu můžete znát z prequelové trilogie nebo Síly se probouzí. Modrostříbrný exteriér budete moci později upravit (podobně jako světelný meč či droid BD-1), zatímco interiér lodě je temný s oranžovými a černými prvky na sedadlech a stěnách. Uprostřed Stinger Mantisu se nachází malá společenská místnost, v níž najdete mapu galaxie, se kterou můžete interagovat.

Loď Stinger Mantis

Kapitánem tohoto plavidla nejste vy, nýbrž Greez Dritus. Druh této čtyřruké postavy byl taktéž vytvořen speciálně pro tuto hru. Greez vás přemístí kamkoliv – ať už to bude vyžadovat příběhová mise, či pokud se budete chtít pouze vrátit na nějakou planetu a opětovně ji prozkoumat. Zatím neznáme přesný počet planet, které se ve hře objeví, ale Stig Asmussen, vedoucí vývoje Jedi: Fallen Order, tvrdí, že polovinu z nich budou tvořit nám známé planety. Jednou z nich bude i domovský svět Wookiů Kashyyyk.

Greez Dritus, kapitán Stinger Mantisu

Při samotném letu můžete vykonávat plno různých aktivit – o konkrétních příkladech se ale tvůrci zatím nerozmluvili. K těmto aktivitám se uchýlíte poměrně často, jelikož vývojáři slibují, že veškeré lety probíhají v reálném čase a nahrazují načítací obrazovky.

Na každé planetě se nachází určité místo, na kterém loď přistane. Zde si můžete odpočinout, uložit hru, aplikovat dovednostní body či začít konverzovat s ostatními postavami, čímž se dozvíte zajímavé informace nejen o nich, ale také o planetách a celkově o příběhu.

Jedi: Fallen Order vyjde 15. listopadu 2019 na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments