Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

ILM zakládá novou divizi pro televizní tvorbu. Jejím prvním projektem bude The Mandalorian

Jan Valušek 0

Firma Industrial Light & Magic je tu už s námi od roku 1975, kdy ji založil George Lucas pro tvorbu speciálních efektů do Nové naděje. V roce 2015 jsme se dočkali vzniku první divize s názvem ILMxLAB, která se zaměřuje na tvorbu projektů pro virtuální a rozšířenou realitu. Dnes byl oznámen vznik druhé, jež bude pracovat na projektech pro televizi a nadcházející streamovací službu od Disney. Jmenovat se bude jednoduše ILM TV a jejím prvním projektem bude hraný seriál ze světa Hvězdných válek The Mandalorian. Dále se bude podílet například na dalších sériích Kryptonu, seriálového prequelu k Supermanovi.

Tým povedou experti na vizuální efekty Hayden Jones a Jonathan Privett a výkonní producenti Louse Hussey a Stefan Drury. V minulosti tento tým pracoval pro firmu DNEG a vyhrál cenu BAFTA za nejlepší  speciální, vizuální a grafické efekty za práci na seriálu Black Mirror.

Potvrdilo se tak to, co Jon Favreau, producent a scénarista Mandaloriana, řekl na premiéře Solo: Star Wars Story – speciální efekty budou na velmi vysoké úrovni; sám je přirovnal k těm ve filmu Kniha džunglí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na