Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

ILM postaví tři nové scény pro virtuální produkci. Budou se na nich natáčet seriály i filmy

Jan Valušek 0

Společnost Industrial Light & Magic dnes oznámila, že rozšíří svou technologii pro virtuální produkci do dalších zemí. Technologie nazvaná StageCraft umožňuje filmařům zkrátit post-produkční proces a ruší nutnost cestovat po světě a natáčet na lokacích. Virtuální produkce totiž téměř veškeré natáčení přesouvá do studia obklopeného LED obrazovkami, na které se promítá předem vytvořené prostředí. Díky ní lze vytvořit efekty filmové kvality za daleko nižší finanční náročnosti.

Poprvé se StageCraft plnohodnotně využíval při natáčení seriálu The Mandalorian v Los Angeles. Tam nyní míří už druhá takováto scéna. Spolu s ní se technologie rozšíří do studií Pinewood v Londýně a do studií Foxu v Austrálii. Australská scéna se začne ve velkém využívat již tento rok, režisér Taika Waititi na ní bude natáčet marvelovku Thor: Love and Thunder. Produkce Mandaloriana, resp. jeho třetí série, bude pokračovat v Los Angeles, kde se na jaře příštího roku začne natáčet seriál o Obi-Wanovi Kenobim. Naopak produkce seriálu o Cassianu Andorovi by měla proběhnout v Londýně.

The Virtual Production of The Mandalorian, Season One

Technologie virtuální produkce se začíná rozšiřovat raketovým tempem, a to také díky koronavirové krizi, kvůli které nemohou filmařské štáby cestovat po celém světě a pracovat ve velkých skupinách. Je jenom otázkou času, kdy se tato technologie stane průmyslovým standardem. S jistotou tak můžeme říct, že se „na StageCraftech“ budou natáčet i připravované Star Wars filmy, včetně toho od Taiky Waititiho.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments