Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Galaxy’s Edge se bude časem proměňovat. Pokud porazíte První řád, budete v parku oslavováni

Jan Valušek 0

Před dvěma dny vydalo Disney nové video přibližující obrovské rozšíření amerického Disneylandu a Disney Worldu – Galaxy’s Edge. V tomto článku se podíváme na veškeré novinky, které jsme se z videa dověděli.

Cesta pašeráka

Jak už víme z listopadu, v parku budou dvě hlavní atrakce. První z nich je Millennium Falcon: Smugglers Run, kde budete zpoza kokpitu nejrychlejší rachotiny galaxie plnit zadané mise. Nově jsme se dověděli, jaké role budeme moci vykonávat. Budete se moci stát pilotem, střelcem nebo technikem, jež bude loď udržovat v provozu.

Je období války

Druhá atrakce se jmenuje Star Wars: Rise of the Resistance a ta vás hodí přímo do konfliktu mezi Prvním řádem a Odbojem. Připomeňme si, že příběh v parku bude plně kánonický a časově se bude odehrávat mezi osmou a devátou epizodou. Scott Trowbridge, jeden z hlavních vizionářů Disney parků, tuto atrakci nazývá „tou nejepičtější, jakou jsme kdy postavili“. Stanete se rekrutem Odboje, postavíte se Prvnímu řádu a setkáte se i s Kylo Renem. Po úspěšném splnění mise se vrátíte zpátky na Batuu (planeta, do které je park zasazen) a bude oslavováni jako hrdinové Odboje.

Jakou cestou se vydáte?

Bylo tak potvrzeno, že v parku bude fungovat jakýsi „systém cti“. Vy se tak prostřednictvím voleb, jež učiníte, budete moci stát buď hodným hrdinou, jenž bude na oplátku dostávat bonusové mise, či zlým padouchem, na jehož hlavu bude vypsána odměna a půjdou po něm námezdní lovci. Postavy v parku pak na vás budou patřičně reagovat.

Sezónní změny

Ve videu je taktéž zmíněno, že se park bude postupně rozvíjet. Zní to tak, že zde budou fungovat sezóny. Například hned po otevření bude park silně zaměřen na epizodu IX. Později se ale může částečně přeorientovat – třeba při premiéře nové sezóny seriálu The Mandalorian nebo nového filmu v roce 2020.

Blastery fungující v reálném světě. Tak trochu

V červnu si Disney patentoval technologii, která umožní vysílat viditelné laserové paprsky tak, jak to vidíme ve filmech. Možná vůbec poprvé jsme měli možnost tuto technologii vidět na těchto střílejících chodcích AT-M6.

Střílející AT-M6 (Galaxy's Edge)

Ať už se ve videu skutečně jednalo o tuto technologii, či pouze o vizuální efekt později dodělaný počítačem, nemění to nic na tom, že si v létě v kalifornském Disneylandu budete moci z „opravdového“ blasteru zastřílet. K dalším průlomovým patentům patří technologie vysílající viditelné hologramy a zatahovatelné svítící světelné meče.

Hondo se vrací na scénu

Ve 23. sekundě videa můžeme vidět (animatronickou?) masku Honda Ohnaky, kterého můžete znát z animovaných seriálů Klonové války a Povstalci.

Hondo Ohnaka (Galaxy's Edge)

Hondo by podle posledních spekulací měl být jedním z vašich průvodců v parku, a to především pokud se budete chtít proletět Millenniem Falcon. Podle všeho vás právě on bude na tyto letecké mise vysílat. Vůbec bych se proto nedivil, kdyby se Hondo objevil i v epizodě IX nebo v Mandalorianovi.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=SowdvPryB2g[/embedyt]


Galaxy’s Edge se v kalifornském Disneylandu otevře někdy v létě příštího roku, ve floridském Disney Worldu potom až ke konci roku (a to pravděpodobně až po 17. prosinci). V roce 2021 by se potom trochu zmenšená verze tohoto rozšíření měla objevit i v Evropě v pařížském Disneylandu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments