Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

EPIZODA IX: Fotky odhalují natáčecí plac v Jordánsku

Jan Valušek 1

Uživatel YenaMagana dnes na Imgur.com zveřejnil fotky, které mají ukazovat natáčecí plac epizody IX v jordánském národním parku Wadi Rum. Znovu se tak potvrzují informace serveru Making Star Wars, jenž o tomto místě natáčení informoval už v červenci.

V této lokaci se Star Wars nenatáčí poprvé – v minulosti se zde natáčely scény pro planetu Jedha z Rogue One. Mohla by se tedy Jedha objevit v epizodě IX? Dle mého ano, jelikož právě z Rogue One víme, že je tato planeta těsně spojena se Silou – nacházel se zde Chrám Síly, centrum Církve Síly, a těžily se zde Kyber krystaly, základní součástky světelných mečů. Rey by se na Jedhu mohla vydat, aby zjistila více o Síle a aby si sestrojila nový světelný meč. Otázkou ale zůstává, kolik toho na této planetě zůstalo po útoku Hvězdy smrti.

Na druhou stranu je nutné zmínit, že se Jordánsko mělo původně objevit už v Síle se probouzí – měly se zde natáčet veškeré sekvence pro planetu Jakku. To bylo ale na poslední chvíli změněno, a natáčení se přesunulo do Abu Dhabi. To nic ale nemění na tom, že všechny artworky Jakku jsou připravené pro zasazení do Jordánska.

Poslední možností je, že se jedná o úplně jinou a novou planetu, ale to vzhledem ke dvěma předešlým možnostem považuji za málo pravděpodobné. Co si myslíte vy? O jakou planetu se jedná?

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jan Věchet Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jan Věchet
Host
Jan Věchet

Mohla by to být taky planeta Tatooine, která mi v této sequelové trilogii chybí. Zatím byla ve všech trilogiích ale v téhle ještě ne a právě tam kde to všechno začalo by to mohlo i skončit.