Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Disney nabírá Johna Drakea z PlayStationu. Bude se starat o licencování videoher

Jan Valušek 0

Společnost Disney nabírá Johna Drakea na pozici viceprezidenta rozvoje obchodu a licencování videoher. Jeho pracovní náplní bude spojování herních vývojářů a vydavatelů se značkami Disney.

Drake doteď pracoval v PlayStationu na podobné pozici a díky němu se povedlo nejen spustit prodeje PS VR, ale také vytvořit partnerství se značkami, jako jsou Spider-Man, Destiny, Call of Duty, Red Dead Redemption, Crash Bandicoot, Monster Hunter, Street Fighter, Resident Evil, Star Wars a mnoho dalších.

Generální ředitel Disney Bob Iger se nedávno nechal slyšet, že neplánují vytvářet videohry interně, ale budou pokračovat v licencování značek externím studiím. Toto je jeden z prvních větších kroků, který by mohl signalizovat přece jen o trochu zářnější budoucnost Star Wars videoher. Exkluzivní licenci na jejich tvorbu vlastní Electronic Arts, a to až do roku 2023, ale už několikrát jsme slyšeli, že Disney není s počínáním EA příliš spokojené. Může za to především kontroverze okolo lootboxů ve Star Wars Battlefront II. Špatnou publicitu firmě přineslo také několikanásobné resetování vývoje pravděpodobně nejambicióznější Star Wars videohry, na které původně pracovala Amy Hennig.

Disney se dokonce dle několika zdrojů snažilo o tvorbě Star Wars videoher vyjednávat s Activision a Ubisoftem, ale to minimálně do roku 2023 nepřipadá v úvahu. Doufejme tedy, že se Disney v čele s Drakem poučilo a za čtyři roky nabídne Star Wars licenci několika studiím současně.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments