Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Daisy Ridley o propojení Vzestupu Skywalkera s předchozími filmy a rodičích Rey

Jan Valušek 0

I když do zahájení hlavní marketingové kampaně Star Wars: Vzestup Skywalkera zbývá ještě několik měsíců, o filmu se stále mluví. Tentokrát se jej dotkla Daisy Ridley v rozhovorech pro USA Today a podcast Happy, Sad, Confused při propagaci svého nového filmu Ophelia, ve kterém sehrála hlavní roli.

Podle Daisy bude celý film protkaný souvislostmi s předchozími filmy a zároveň to všechno dohromady bude dávat smysl. Za to by měl mít největší zásluhy Chris Terrio, který spolu s J.J. Abramsem napsal scénář.

Nedělám si srandu, měl u sebe Star Wars bible. Dělal svou práci, jako by dělal nějaký pořádný nerdovský domácí úkol. Propojil všechny x a y, a myslím si, že to je opravdu dobře,“ říká herečka.

Ridley při srovnávání s epizodami VII a VIII tvrdí, že žánrově je Vzestup Skywalkera trošku jinde – jak přesně, to se dozvíme 19. prosince, kdy má film premiéru v českých kinech.

„Je emocionální. Má jiný drive než předchozí dva filmy, ale je to sranda. U osmičky mi chyběl John Boyega, ale teď už jsme zase spolu a s námi je i Oscar Isaac. Přišlo mi to, jako kdyby se děti vydaly na nějaké dobrodružství.“

Již z letošních Star Wars Celebration víme, že se devítka dotkne Reyiných rodičů. Daisy nyní potvrdila, že se tato otázka dořeší a na konci budeme vědět, jak to tedy bylo. J.J. Abrams dříve mluvil o tom, že film bude respektovat předchozí snímky, a neměli bychom se tak dočkat Rey Skywalkerové, Kenobi nebo Palpatinové. Spíše se dozvíme, proč a za jakých okolností byla Rey zanechána na Jakku.


Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments