Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Cesta ke Star Wars: Vzestup Skywalkera – Nové knihy a komiksy, které doprovodí devátou epizodu, představeny

Jan Valušek 0

Lucasfilm dnes představil nové knihy a komiksy, které doprovodí závěrečnou devátou epizodu Star Wars – Vzestup Skywalkera. Všechna tato díla ponesou označení Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker (Cesta ke Star Wars: Vzestup Skywalkera). Většina z nich se bude odehrávat po událostech Epizody VIII: Poslední z Jediů a bude obsahovat odkazy k devítce a různé easter eggy.

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker: Resistance Reborn

Vydavatel: Del Rey
Autor: Rebecca Roanhorse
Formát: Román pro dospělé
Popis: Poe Dameron, generálka Leia Organa, Rey a Finn se snaží obnovit Odboj po porážce Prvním řádem ve filmu Poslední z Jediů.
V prodeji od 12. 11. 2019

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker: Force Collector

Vydavatel: Disney Lucasfilm Press
Autor: Kevin Shinick
Formát: Román pro mládež
Popis: Tento román, zasazený těsně před Sílu se probouzí, sleduje teenagera, který se snaží zjistit, jakou spojitost mají jeho tajemné schopnosti se Sílou s proslulými Jedii a co si pro něj Síla připravila.
V prodeji od 19. 11. 2019

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker: Allegiance

Vydavatel: Marvel Comics
Autor: Ethan Sacks
Kreslíř: Luke Ross
Formát: Komiksová série
Popis: Generálce Organě a zbývající hrstce Odboje, kteří jsou již od destrukce základny Hvězdovrah na útěku, se sotva podařilo přežít, natož aby vůbec vrátili Prvnímu řádu úder. Odboji dochází možnosti, a proto se Leia rozhodne kontaktovat své bývalé spojence Mon Calamarijce, jejichž loďstvo jednou bylo základem Povstalecké aliance.
V prodeji od #1: 9. 10. 2019; #2: 16. 10. 2019; #3: 23. 10. 2019; #4: 30. 10. 2019

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker: Spark of the Resistance

Vydavatel: Disney Lucasfilm Press
Autor: Justina Ireland
Ilustrátor: Phil Noto
Formát: Román pro mládež
Popis: Když se ozve nouzové volání z odlehlé planety Minfar, hrdinové odboje Rey, Poe a Rose jej vyslyší! Společně se postaví praporu Prvního řádu, děsivým tvorů a zbrani, která by mohla zvrátit průběh války!
V prodeji od 4. 10. 2019

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker: We are the Resistance

Vydavatel: Random House Kids
Autor: Elizabeth Schaefer
Ilustrátor: Alan Baston
Formát: Kniha pro děti
Popis: Připojte se k Leie, Rey, Finnovi, Poeovi, Chewbaccovi, Rose, BB-8 a dalším hrdinům Odboje v jejich  boji proti Prvnímu řádu! Dočkáte se retro-stylizovaných ilustrací ikonických scén ze Síly se probouzí, Posledního z Jediů a Vzestupu Skywalkera.
V prodeji od 4. 10. 2019

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker: Choose Your Destiny: A Finn & Poe Adventure

Vydavatel: Disney Lucasfilm Press
Autor: Cavan Scott
Ilustrátor: Elsa Charretier
Formát: Kniha pro děti / „Chapter Book“
Popis: Připojte se k Finnovi, Poeovi a BB-8 na nebezpečné, ale nezbytné misi pro Odboj. Čtenáři budou muset pozorně vybírat různé možnosti, aby byli Finn, Poe a BB-8 v bezpečí před Prvním řádem. Kniha bude mít 20 různých konců.
V prodeji od 4. 10. 2019

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker: Star Wars Adventures

Vydavatel: IDW Publishing
Autor: John Barber, Michael Moreci
Kreslíř: Derek Charm, Tony Fleecs
Formát: Komiks pro děti
Popis: V této sérii originálních příběhu budou muset stateční Wookieové bránit svou domovskou planetu Kashyyyk před armádami Prvního řádu. R2-D2, C-3PO a BB-8 se navíc spojí na přísně tajném špiónském dobrodružství pro Odboj.
V prodeji od #27: Říjen 2019; #28: Listopad 2019; #29: Prosinec 2019

The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker

Vydavatel: Abrams
Autor: Phil Szostak
Kreslíř: Lucasfilm Art Department
Formát: Art of
Popis: Oficiální zákulisní pohled na concept arty z produkce a post-produkce filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Podívejte se na tvůrčí proces jednoho z nejočekávanějších filmů století. Poslední trilogie Star Wars filmů uzavírá ságu Skywalkerů a The Art of The Rise of Skywalker přenese čtenáře do tvůrčího procesu, který stojí za vizualizací epických světů, tvorů, postav, kostýmu, zbraní a vozidel tohoto významného vyvrcholení, které se budovalo více než 40 let.
V prodeji od 20. 12. 2019

Ostatní doprovodné materiály

Ani tento rok samozřejmě nebude chybět vizuální slovník, oficiální příručka a nová edice knihy The Ultimate Star Wars. Za zmínku stojí také Official Movie Special, ve kterém najdeme rozhovory s herci a tvůrci a další zákulisní materiál. Dále menší fanoušky Star Wars čekají různé samolepky, playsety, najdi a hledej knihy a podobné. Všechna představená díla najdete na oficiální stránce StarWars.com.


Další informace o těchto (ale i úplně nových) knihách a komiksech se dozvíme na Comic Conu v San Diegu, který proběhne 18. – 21. července 2019.

Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments