Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Budoucnost Star Wars má být v rukou Jona Favreau, Davea Filoniho a Michelle Rejwan. V lednu bude oznámeno, kdo natočí příští film

Jan Valušek 0

Dave Filoni v roce 2008 odstartoval animovaný seriál Klonové války a postupně začal dohlížet na všechny animované projekty Lucasfilmu. V posledních letech se vydal také do končin hrané tvorby a podílel se na scénáři seriálu The Mandalorian, který spoluprodukoval a jehož dvě epizody zrežíroval. „Neexistuje nic, co se týká vyprávění příběhů, co bych s Davem nekonzultovala,“ přiznala před několika dny prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy.

Za vznikem Mandaloriana však stojí hlavně Jon Favreau – režisér a scenárista, jenž svou kariéru značně posunul úspěchem prvního Iron Mana. Aktuálně je Favreau díky remakům Knihy džunglí a Lvího krále jedním z nejhodnotnějších tvůrců společnosti Disney a již nyní pracuje na druhé sezóně seriálu o námezdním lovci Mandalorianovi.

Michelle Rejwan, dlouholetá spolupracovnice J.J. Abramse, se ke Star Wars dostala v roce 2013, kdy bylo oznámeno, že sedmou epizodu vytvoří právě Abrams. Rejwan produkovala také devátou epizodu a Kennedy byla s její prací tak spokojená, že jí nabídla místo viceprezidentky hrané tvorby Lucasfilmu.

Tito tři lidé by podle zdrojů serveru The Hollywood Reporter mohli mít ve svých rukou budoucnost Star Wars. Kathleen Kennedy pro ně údajně má v Lucasfilmu připravené klíčové pozice. THR dále uvádí, že Lucasfilm stále počítá, že příští film z předaleké galaxie vyjde v roce 2022. Snímek s tímto termínem premiéry měli původně na starost tvůrci seriálové Hry o trůny David Benioff a D.B. Weiss. Ti ale minulý měsíc projekt opustili. Kennedy avšak prý už našla náhradu, kterou není Rian Johnson, jenž vytváří novou filmovou trilogii. Podobně můžeme vyřadit také Kevina Feigeho, který sice pracuje na jednom z dalších Star Wars filmů, ale ten je v naprosto raných fázích.

Kdo se tedy o film postará? Oficiálně se to dozvíme v lednu příštího roku. Do té doby můžeme pouze spekulovat. S ohledem na úspěch Mandaloriana bych ale řekl, že pro odpověď nemusíme chodit příliš daleko.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments