Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Boris Johnson tvrdí, že spin-off o Obi-Wanovi natočí George Lucas v severním Irsku

Jan Valušek 0

Boris Johnson, bývalý ministr zahraničí Velké Británie, pronesl projev na páteční konferenci Demokratické unionistické strany. Poslední část jeho projevu se zaměřovala na ekonomickou schopnost Británie, kde se mimo jiné zmínil i o Star Wars:

… „Jaký byl nejvýdělečnější film minulého roku? Star Wars. A kde plánuje George Lucas natočit pokračování o Obi-Wanovi Kenobim? V severním Irsku.“ …

Abychom se uvedli do obrazu, je nutné si připomenout některé předešlé informace o tomto snímku. Poprvé jsme se o spojitosti filmu o Obi-Wanovi a severního Irska dočetli na stránkách irského deníku Belfast Telegraph. Jeho autoři tvrdili, že se několik měsíců po skončení natáčení Hry o trůny ve studiích Paint Hall má začít natáčet spin-off o Obi-Wanovi. V listopadu 2017 měl tyto studia navštívit sám George Lucas, aby okoukl potenciální lokace a podepsal smlouvu o povolení k natáčení. Článek se zmiňuje o Ewanu McGregorovi, který by si měl roli Jediského mistra zopakovat.

Druhý článek Belfast Telegraphu je pak už o něco konkrétnější. Vyšel v červenci tohoto roku a uvádí, že se zde Star Wars začne natáčet v dubnu 2019.

Je tedy pravděpodobné, že Boris Johnson vychází z tohoto místního listu. Myslím, že nemůže být pochyb o tom, že se film o Obi-Wanovi skutečně „někdy natočí“. Dle mě bude tento snímek oznámen na Star Wars Celebration 2019, jež se odehrají právě v dubnu příštího roku.

Proč ale všechny zprávy uvádí George Lucase, který nemá se Star Wars už posledních 6 let nic společného (kromě návštěv na place natáčení filmů a hraných seriálů)? Odpovědí může být, že se prostě jedná o blbost a žádný film o Obi-Wanovi nebude. Pravděpodobnější však je, že se v Belfastu spin-off skutečně bude natáčet a zdroj označením „George Lucas“ jednoduše myslí Lucasfilm. Poslední myslitelnou možností je to, že producentem snímku bude právě George Lucas.

Otázku, co je nejpravděpodobnější, nechám na vás, ale pokud se tento film chystá, dozvíme se o něm na dubnových SW Celebration.

Boris Johnson o filmu o Obi-Wanovi Kenobim

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments