Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Bob Iger přiznává, že by Star Wars filmy mohly vycházet méně často

Jan Valušek 0

Letošní Star Wars snímek, zaměřený na postavu Hana Sola, v kinech pohořel, a to hlavně kvůli nesmyslnému načasování premiéry na květen, pouhý půlrok po premiéře předchozího SW filmu, kdy vycházela velká konkurence (Avengers: Infinity War, Deadpool 2). Není proto divu, že film celosvětově vydělal „pouhých“ 393 milionů dolarů. Krátce po zahájení promítání se začaly vynořovat informace, že Lucasfilm chtěl po Disney přesunutí Solo: Star Wars Story na prosinec, které ale Disney zamítl. Nyní Bob Iger, generální ředitel Disney, v rozhovoru pro Hollywood Reporter potvrdil, že to byla jeho chyba a všechny následky bere na sebe.

„Rozhodl jsem o načasování, a když se dívám zpátky, tak myslím, že jsem udělal chybu – beru to na sebe – bylo toho prostě strašně moc rychle za sebou. Můžete čekat malé zpomalení, ale to neznamená, že už další filmy nebudeme dělat.“

Iger v rozhovoru pokračuje, že J.J. Abrams právě dělá na epizodě IX a plno dalších lidí pracuje na jiných filmech, včetně scénaristů Hry o trůny Davida Benioffa a D.B. Weisse. Šéf Disney dodává, že ještě nejsou rozhodnutí, co přijde po epizodě IX, ale je si jistý, že budou muset být opatrnější, co se týká načasování a množství.

Znamená to, že mezi Star Wars filmy budou rozestupy třeba až 2 roky? Je to možné, ale jediné, co zatím víme jistě, je to, že se situace, která nastala u Sola, nebude opakovat. A to je dobře.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments