Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Bob Iger: Na Disney+ nebudou exkluzivní Star Wars filmy

Jan Valušek 0

V minulosti se ve spojitosti s nepotvrzeným filmem o Obi-Wanovi Kenobim a v posledních dnech také ve spojitosti s trilogií Riana Johnsona mluvilo o tom, že by tyto filmy nemusely jít do kin, ale rovnou by přistály na streamovací platformě Disney+. To však nyní vyvrátil generální ředitel společnosti Disney Bob Iger v rozhovoru pro deník Barron’s.

„Téměř všechny filmy našeho studia stojí více než 100 milionů dolarů a filmy takovéto úrovně neplánujeme pro platformu dělat. Chceme významně investovat do epizodických televizních seriálů a chceme dělat filmy s vysokým rozpočtem, ale nic takového. Pro tuto platformu bychom Star Wars film neudělali. Když se přes víkend jdou všichni na film podívat a otevře se až na 200 milionech dolarů, je kolem toho hukot, který ještě jeho hodnotu zvyšuje. A tak se nám to líbí. A stejně nakonec filmy, které děláme, na platformě skončí.“

Pro připravované Star Wars filmy (trilogii Riana Johnsona, sérii filmů tvůrců Hry o trůny D.B. Weisse a Davida Benioffa, několik samostatných filmů) to znamená především to, že všechny budou vysokorozpočtové blockbustery, které se první podívají do kin a za několik měsíců se objeví na Disney+. Žádná velká změna nás v blízké budoucnosti tedy nečeká.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments