Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Časová osa kánonických Star Wars médií

Na této stránce najdete veškeré kánonické materiály seřazené tak, jak se po sobě odehrávají. Pokud vám zde chybí nějaký materiál, kontaktujte mě na email info@starwarsnovinky.cz, a já jej do seznamu doplním.

Zvolte, jaké typy médií chcete zobrazovat:

 Přepínání zobrazeníZobrazuje se?
FilmyAno
Hrané seriályAno
Animované seriályAno
KnihyAno
Knihy pro dětiAno
KomiksyAno
VideohryAno

Legenda:

  • Bitva o Yavin – Bitva, která se odehrála ve čtvrté epizodě. Počítají se od ní veškeré události.
  • PřBY – Před bitvou o Yavin
  • PBY – Po bitvě o Yavin

Master & Apprentice (cca 39 PřBY) – KNIHA

Master & Apprentice

Autorka: Claudia Gray, Datum vydání: 16. dubna 2019, Koupit na Book Depository
Nečekaná nabídka ohrožuje vztah mezi Qui-Gon Jinnem a Obi-Wanem Kenobi, kteří cestují po nebezpečné planetě, aniž by věděli, co je čeká. Jedi musí být odvážný bojovník, strážce míru a učenec způsobů Síly. Ale možná největší povinností Jediů je předat to, co se naučili. Mistr Yoda vycvičil hraběte Dooku, Dooku vycvičil Qui-Gon Jinna a ted má Qui-Gon svého vlastního padawana. Ale zatímco Qui-Gon jako Jedi čelil všem druhům hrozeb a nebezpečí, nikdy se nebál ničeho víc než zklamání svého učedníka.

Darth Maul (cca 32 let PřBY) – KOMIKS

Darth Maul (komiks)

Autor: Cullen Bunn, Datum vydání: 1. února 2017, Koupit na Book Depository
Komiks Darth Maul je zasazený před epizodu I: Skrytá hrozba a prozkoumává původ a mládí Darth Maula. Maul, pod vedením Sithského lorda Darth Sidiouse, se ještě nemůže utkat s Jedii v souboji, a tak tráví svůj čas lovením zločineckých bossů a bere to jako příležitost otestovat si své schopnosti. Série ukazuje, jak je Maul pokoušen temnou stranou Síly a jak se jí skoro vyhne.

Epizoda I – Skrytá hrozba (32 let PřBY) – FILM

Epizoda I - Skrytá hrozba

Datum vydání: 19. května 1999
Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali…

Obi-Wan and Anakin (29 PřBY) – KOMIKS

Anakin and Obi-Wan

Autor: Charles Soule, Datum vydání: 6. ledna 2016, Koupit na Book Depository
Před jejich hrdinskými činy během Klonových válek, před jejich tragickým soubojem na Mustafar a několik desetiletí před jejich poslední konfrontací na Hvězdě smrti… existoval mistr Obi-Wan Kenobi a jeho učedník padawan Anakin Skywalker. Už to je několik let od doby, kdy se Obi-Wan zapřisáhl vycvičit „vyvoleného“, ale i když mají k sobě blíže, byla to těžká cesta. A teď, když jsou zavoláni na pomoc na odlehlou planetu, je jejich vzájemný vztah v kritickém bodě.

Queen’s Shadow (28 PřBY) – KNIHA

Queen's Shadow

Autorka: E.K. Johnston, Datum vydání: 5. března 2019, Koupit na Book Depository
Padmé Amidala byla dobrou královnou Naboo, ale nyní začíná nová kapitola jejího života. Nově zvolená královna ji požádá, aby sloužila Naboo jiným způsobem – jako senátorka. S pomocí svých oddaných služebnic se Padmé musí naučit orientovat ve zrádných vodách politiky a utvořit si novou identitu ve stínu královny.

Dooku: Jedi Lost (před 22 PřBY)

Dooku: Jedi Lost

Autorka: Cavan Scott, Datum vydání: 30. dubna 2019, Koupit na Book Depository
Vnořte se do historie zlověstného hraběte Dooku v nové audio original knize zasazené v předaleké galaxii… Darth Tyranus. Hrabě Serenna. Vůdce Separatistů. Červený meč zamořený temnotou. Ale kým byl, než se stal pravou rukou Sithů? Jakmile se Dooku začne usazovat o přízeň své nové učednice, začne na světlo galaxie vycházet minulost tohoto pána ze Sithu. Audiokniha později vyšla i v tištěném vydání.

Epizoda II – Klony útočí (22 let PřBY) – FILM

Epizoda II - Útok klonů

Datum vydání: 16. května 2002
10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidalou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy „starwarsových“ hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria.

Jedi of the Republic: Mace Windu (22 let PřBY) – KOMIKS

Jedi of the Republic: Mace Windu (komiks)

Autor: Matt Owens, Datum vydání: 30. srpna 2017, Koupit na Book Depository
Po tisíce generací byli Jediové udržiteli míru v galaxii… ale teď, na počátku Klonových válek, mají úplně novou roli: roli generálů Velké armády Republiky. Mace Windu, jeden z nejlepších Jediských válečníků musí na začátky války vést malou jednotku Jediů do boje a udržet mír, nebo být navždy ztracen v násilných střetech!

Klonové války (22 let PřBY) – ANIMOVANÝ FILM

Klonové války (film)

Datum vydání: 15. srpna 2008
Galaxií se šíří ničivá vlna Klonových válek a udatní rytíři řádu Jedi dělají všechno pro to, aby znovu nastolili řád a mír. Galaktická Republika se pod chodidly nekonečných armád bojových droidů otřásá v základech a silám temna podléhá jeden solární systém za druhým. Anakin Skywalker a jeho Padawan – učednice Ahsoka Tano – se vydávají na cestu, která pro ně bude mít dalekosáhlé důsledky: jejich osudy se totiž zkříží se zlovolným Jabba Huttem.

Klonové války (22 – 19 let PřBY) – ANIMOVANÝ SERIÁL

Klonové války (seriál)

Datum vydání: 3. října 2008
Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvíjí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Seriál má diváka ještě podrobněji sblížit s klony, kteří mají svá vlastní jména, účesy a povahu. Kromě klonů je taky zaměřen na mnoha neznámé rytíře Jedi, jejich padawany a jejich nepřátele.

Catalyst: A Rogue One Novel (cca 22 – 17 let PřBY) – KNIHA

Catalyst: A Rogue One Novel

Autor: James Luceno, Datum vydání: 15. listopadu 2016, Koupit na Book Depository
Válka trhá galaxii na kusy. Již několik let bojuje Republika a Separatisté mezi hvězdami a každý z nich vytváří čím dál tím víc smrtící technologie s cílem vyhrát válku. Orson Krennic, člen přísně tajného projektu Hvězdy smrti, je odhodlaný vyvinout superzbraň dříve, než to dokážou nepřátelé. Starý přítel Krennica, geniální vědec Galen Erso, by k tomu mohl být klíčem.

Dark Disciple (19 let PřBY) – KNIHA

Dark Disciple

Autorka: Christie Golden, Datum vydání: 7. července 2015, Koupit na Book Depository
Brutalita ve válce o vládu nad galaxií mezi temnou stranou a Republikou se stupňuje. Když hrabe Dooku, někdejší mistr Jedi, který se stal sithským lordem, nechá zmasakrovat flotilu bezmocných uprchlíků, Rada Jediů přistoupí k drastickému opatření: zaměří se na muže, jenž je přímo odpovědný za bezpočet válečných hrůz, samotného hraběte Dookua. Avšak nepolapitelný Dooku je nebezpečnou kořistí i pro toho nejlepšího lovce. A tak Rada Jediů učiní smělé rozhodnutí a dá své požehnání spojení obou stran Síly – smělého rytíře Jedi Quinlana Vose a někdejší zuřivé sithské učednice Asajj Ventress.

Darth Maul: Son of Dathomir (19 PřBY) – KOMIKS

Darth Maul: Son of Dathomir

Autor: Jeremy Barlow, Datum vydání: 21. května 2014, Koupit na Book Depository
Darth Maul vytvořil zločinecký syndikát známý jako Shadow Collective, který se skládá z těch nejobávanější zločineckých lordů v galaxii. Černé slunce, Pykové, a dokonce i mocní Huttové – všichni se sklonili před temným válečníkem. Maul osnuje spiknutí proti jeho mnoha nepřátelům a na zkorumpovaném Mandaloru staví základnu svých operací. Ale Maulova touha po moci a vítězství proti němu přivedla velkého nepřítele – jeho bývalého mistra Darth Sidiouse.

Epizoda III – Pomsta Sithů (19 let PřBY) – FILM

Epizoda III - Pomsta Sithů

Datum vydání: 19. května 2005
V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie.

Kanan (19 – 18 let PřBY) – KOMIKS

Kanan

Autor: Greg Weisman, Datum vydání: 1. dubna 2015, Koupit na Amazonu (2)
Komiks se zaměřuje na Kanana Jarruse, jednoho z protagonistů seriálu Star Wars Povstalci. První příběhový oblouk The Last Padawan se odehrává během Rozkazu 66, zatímco druhý First Blood ukazuje Kananův první vstup do Klonových válek.

Darth Vader: Dark Lord of the Sith (cca 19 – 12 let PřBY) – KOMIKS

Darth Vader: Dark Lord of the Sith

Autor: Charles Soule, Datum vydání: 7. června 2017, Koupit na Amazonu (2) (3) (4)
Od oceňovaného spisovatele Charlese Soula přichází tato zcela nová a vzrušující komiksová série, která prozkoumává Darth Vaderovu historii. Komiks začíná přesně tam, kde třetí epizoda Pomsta Sithů skončila a uvidíme v něm, jak Vader získal svůj legendární červený světelný meč a budeme svědky Vaderovi rostoucí moci jako temného pána ze Sithu!

Ahsoka (18 let PřBY) – KNIHA

Ahsoka (kniha)

Autorka: E.K. Johnston, Datum vydání: 11. října 2016, Koupit na Amazonu
Fanoušci dlouho přemýšleli nad tím, co se stalo s Ahsokou poté, co opustila Jediský řád. Konečně je její příběh dovyprávěný. Po svých zkušenostech s Jedii a hrůzou v podobě Rozkazu 66 si Ahsoka není jistá, zda chce zase být v nějaké větší společnosti. Ale její touha bojovat proti zlu v podobě Impéria a ochraně těch, kteří chránit potřebují, jí dovede přímo k Bailu Organovi a Povstalecké alianci…

Adventures in Wild Space (18 let PřBY) – KNIHA PRO DĚTI

Adventures in Wild Space (kniha)

Autor: Cavan Scott, Datum vydání: 25. února 2016, Koupit na Amazonu (2) (3) (4) (5) (6)
Sedmidílný román pro děti, který sleduje postavy Mila a Linu Graf poté, co jejich rodiče byli uneseni Galaktickým Impériem.

Jedi: Fallen Order (přesný rok neznámý) – HRA

Jedi: Fallen Order

Datum vydání: 15. listopadu 2019, Koupit na Amazonu
Cal Kestis, bývalý Jedi, který přežil Rozkaz 66, se snaží vyhýbat Impériu. Nešťastná událost ho ale donutí použít Sílu, čímž se prozradí a Cala začne pronásledovat Druhá sestra, jedna ze členek imperiální Inkvizice, která loví Jedie.

Lords of the Sith (14 let PřBY) – KNIHA

Lords of the Sith

Autor: Paul S. Kemp, Datum vydání: 28. dubna 2015, Koupit na Amazonu
Císař uzavírá celou galaxii svou železnou rukou a začínají se objevovat situace, které nechce přenechat ani svému proslulému učni a pravé ruce, Darth Vaderovi. Když Císař Vaderovi sdělí politickou situaci, se kterou se musí vypořádat, zavede je jejich cesta doprostřed vzbouřenecké akce. Pro přežité na nehostinné planetě musí spoléhat sami na sebe, na Sílu a na své bojové schopnosti.

Tarkin (14 let PřBY) – KNIHA

Tarkin (kniha)

Autor: James Luceno, Datum vydání: 4. listopadu 2014, Koupit na Amazonu
Wilhuff Tarkin je potomek ctihodné a vážené rodiny, předurčený k oslnivé politické kariéře. Coby voják tělem i duší a uznávaný zákonodárce vystupuje jako zastánce Republiky a důvěryhodný spojenec řádu Jedi. Podporován nemilosrdným politikem a sithským lordem, který se jednoho dne stane císařem, stoupá po mocenském žebříčku ještě bezohledněji než jeho pán a fanaticky naplňuje své poslání architekta absolutistické vlády. Pod Tarkinovým vedením probíhá stavba Hvězdy smrti, zbraně obrovské ničivé síly…

Lando’s Luck (přesný rok neznámý) – KNIHA PRO DĚTI

Lando's Luck (kniha)

Autorka: Justina Ireland, Datum vydání: 2. října 2018, Koupit na Amazonu
Zcela nové dobrodružství, ve kterém se objeví Lando Calrissian a L3-37 na palubě lodi Millennium Falcon. Když se vyskytne problém na jedné pašerácké misi, musí se Lando rozhodnout, zda udělá to, co je správné, nebo to, co by pro něj bylo nejlepší. A pokud bude mít štěstí, může udělat oboje zároveň!

Most Wanted (cca 13 let PřBY) – KNIHA

Most Wanted

Autor: Rae Carson, Datum vydání: 25. května 2018, Koupit na Amazonu
Han a Qi’ra toho nemají moc společného kromě toho, že toho moc nemají. Jsou to děti ulice na průmyslové planetě Corellii, které dělají vše proto, aby dostaly co chtějí, a sní o něčem lepším. Oba dva chytají příležitosti za pačesy, aby se prosadili v nebezpečném světě Corelliánského zločineckého podsvětí, jen aby zjistili, že pracují pro stejného bezcharakterního šéfa. Když se jim jedna práce nepovede, jsou nuceni utíkat před piráty, zločineckým syndikátem droidů, Impériem a jejich šéfem. Při útěku si začnou navzájem důvěřovat v zájmu přežití.

Solo: Star Wars Story (13 – 10 let PřBY) – FILM

Solo: Star Wars Story

Datum vydání: 25. května 2018
Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars.

Han Solo – Imperial Cadet (13 – 10 let PřBY) – KOMIKS

Han Solo - Imperial Cadet

Autor: Robbie Thompson, Datum vydání: 7. listopadu 2018, Koupit na Amazonu
Tato komiksová série sleduje Hana Sola v době, kdy sloužil v armádě Impéria. Příběh se překrývá s filmem Solo: Star Wars Story.

Lando – Double or Nothing (cca 10 let PřBY) – KOMIKS

Lando - Double or Nothing

Autor: Rodney Barnes, Datum vydání: 30. května 2018, Koupit na Amazonu
Když nádherná zločinecká vůdkyně pověří nejtalentovanější pašeráka galaxie osvobozením jejích lidí, kteří jsou zotročeni Impériem, vsadí Lando všechno na této téměř nemožné misi protkané nebezpečím. Před událostmi Solo: A Star Wars Story musí náš šarmantní darebák čelit imperiálním jednotkám s pomocí své lodě Millennium Falcon v závodě o čas. Ale i když jde všechno proti němu, Lando pokouší své štěstí.

Rebel Rising (13 – 0 let PřBY) – KNIHA

Rebel Rising

Autor: Beth Revis, Datum vydání: 2. května 2017, Koupit na Amazonu
Když bylo Jyn Erso osm let, byla její matka zabita a její otec odveden do služeb Impéria. Ale i přes ztrátu svých rodičů není úplně sama. Saw Gerrera, muž, který je schopen zajít kamkoliv, aby odporoval imperiální tyranii, se jí chopí jako své vlastní dcery a dá jí nejenom domov, ale naučí ji schopnosti a dá ji všechny potřebné zdroje na to, aby se mohla stát povstalcem.

Thrawn (cca 11 let – 2 roky PřBY) – KNIHA

Thrawn (kniha)

Autor: Timothy Zahn, Datum vydání: 11. dubna 2017, Koupit na Amazonu
Velkoadmirál Thrawn, jeden z nejschopnějších a nejnelítostnějších válečníků v dějinách Galaktického impéria, je také jednou z nejpodmanivějších postav v univerzu Star Wars. Od svého uvedení v románu autora Timothyho Zahna Dědic Impéria a přes svá další dobrodružství v románech Temná síla na vzestupu, Poslední rozkaz a dalších si velkoadmirál Thrawn získal mezi největšími padouchy Star Wars ikonické postavení. Ale jeho původ a příběh jeho postupu v imperiálních řadách zůstávaly zahalené tajemstvím. Nyní Timothy Zahn v knize Thrawn odhaluje osudové události, které brilantního vojenského stratéga a smrtícího vojevůdce s modrou kůží a rudýma očima dostaly do nejvyšších mocenských kruhů – a do nelibosti.

A New Dawn (11 let PřBY) – KNIHA

A New Dawn

Autor: John Jackson Miller, Datum vydání: 2. září 2014, Koupit na Amazonu
Od té doby, co byli Jediové odsouzeni k smrti a museli uprchnout z Coruscantu, se Kanan Jarrus místo o službu Síle staral spíše o to, aby přežil, a za každou cenu se snaží vyhnout potížím – zvláště s Impériem. Brutální smrt přítele, kterou má na svědomí Impérium, však přinutí tohoto bývalého rytíře Jedi učinit rozhodnutí – buď podlehne strachu, nebo povstane k boji.

Lost Stars (11 let PřBY – 5 let PBY) – KNIHA

Lost Stars

Autorka: Claudia Gray, Datum vydání: 4. září 2015, Koupit na Amazonu
Thane Kyrell a Ciena Ree se znají už od dětství a sdílejí spolu lásku k létání. Přijetí na imperiální akademii je pro ně jako splněný sen. Jenže pak do jejich životů brutálně vstoupí galaktická občanská válka. Vláda Galaktického impéria dosáhla až na planetu Vnějšího okraje Jelucan, kde žijí aristokrat Thane Kyrell a venkovanka Ciena Ree. Oba dva spojuje láska k létání a zapsat se na imperiální akademii je pro ně splněným snem. Jenže Thaneovi ten sen pořádně zhořkne, když se stane očitým svědkem odporné taktiky, s jejíž pomocí Impérium vládne galaxii železnou pěstí a udržuje její světy v poslušnosti.

Battlefront: Twilight Company (6 let PřBY – 3 roky PBY) – KNIHA

Battlefront: Twilight Company

Autor: Alexander Freed, Datum vydání: 3. listopadu 2015, Koupit na Amazonu
Mezi hvězdami a na rozlehlých polích galaxie zuří Galaktická občanská válka. Na bojištích několika světů středního okraje pochodují legie nemilosrdných vojáků Impéria a likvidují veškerý odpor proti Impériu. Je to brutální boj proti armádě bojovníků za svobodu.

Rebels: Servants of the Empire (6 – 5 let PřBY) – KNIHA PRO DĚTI

Rebels: Servants of the Empire (kniha)

Autor: Jason Fry, Datum vydání: 21. října 2014, Koupit na Amazonu (2) (3) (4)
Tato série románů pro děti se zaměřuje na postavu Zare Leonis před událostmi a během událostí seriálu Star Wars: Povstalci.

Povstalci (5 let – 1 rok PřBY) – ANIMOVANÝ SERIÁL

Povstalci (seriál)

Uplynulo čtrnáct let od rozpadu Republiky a rozprášení Rady Jediů. Impérium a jeho posluhovači propadlí temné straně Síly mezitím upevnili svou vládu nad galaxií. Ovšem v reakci na tyranii se začínají na různých místech formovat buňky odboje. Jedna taková vzniká také na zapadlé planetě Lothal. Čtrnáctiletý mladík Ezra Bridger je nadaný Silou, ale okolnosti ho nutí obstarávat si obživu pochybnými způsoby. Cesta ven z této existence se mu naskytne, když narazí na skupinku rebelů, kteří se na palubě nákladní lodi Stín pokoušejí sabotovat lothalskou posádku imperiálních vojáků.

Leia, Princess of Alderaan (3 roky PřBY) – KNIHA

Leia, Princess of Alderaan

Autorka: Claudia Gray, Datum vydání: 1. září 2017, Koupit na Amazonu
Šestnáctiletá princezna Leia Organa čelí zatím největší zkoušce ve svém životě. Aby mohla být jmenována dědicem trůnu Alderaanu, musí dokázat svou způsobilost tělem, myslí i srdcem; navštěvuje drsné výcviky přežití, zkouší se prosazovat v politice a vede humanitární mise na světy pod imperiální kontrolou. Ale Leia má obavy o něco jiné, než je její nárok na trůn. Její rodiče, Breha a Bail, se začínají chovat podezřele. Leia chce odhalit toto tajemství a vydá se nebezpečnou cestou, jež ji dostane pod všímavé oči Impéria.

Thrawn: Alliances (cca 2 roky PřBY) – KNIHA

Thrawn: Alliances

Autor: Timothy Zahn, Datum vydání: 24. července 2018, Koupit na Amazonu
Velkoadmirál Thrawn a Darth Vader se v této knize Timothy Zahna vrhají vstříc hrozbě pro Impérium. Pokračování bestselleru Thrawn pokračuje a sleduje vzestup velkoadmirála Thrawna do nejvyšších příček Impéria – a vydává se i do jeho minulosti do doby, kdy se poprvé setkal s mužem, ze kterého se stal proslulý Darth Vader.

Seriál o Cassianovi – HRANÝ SERIÁL

Seriál o Cassianovi

Datum vydání: 2021
Špionážní thriller o hrdinovy z filmu Rogue One Cassianu Andorovi. Popis bude doplněn.

Thrawn: Treason (1 rok PřBY) – KNIHA

Thrawn: Treason

Autor: Timothy Zahn, Datum vydání: 23. července 2019, Koupit na Amazonu
Když si Thrawn zajišťuje svou pozici v imperiální hiearchii, kontaktuje ho jeho bývalý chráněnec Eli Vanto s důležitým varováním ohledně Thrawnova domovského světa. Thrawn musí učinit zdánlivě nemožnou volbu: vykonat povinnost vůči Chisské radě, nebo být věrný Impériu, kterému přísahal sloužit. I pokud by správná volba měla znamenat zradu, není jiné cesty.

The Mighty Chewbacca in the Forest of Fear! (cca 1 rok PřBY) – KNIHA PRO DĚTI

The Mighty Chewbacca in the Forest of Fear! (kniha)

Autor: Tom Angleberger, Datum vydání: 25. května 2018, Koupit na Amazonu
Když Wookie Chewbacca zjistí, že kšeft, o kterém si myslel, že půjde pouze o převoz tooka koček, je daleko víc, je nadšený, že má konečně co na práci! Ale když on, mladý námezdní lovec a knihovník, a šprýmařský droid – který, aniž by o tom ostatní věděli, je povstalecký špión K-2SO – přistanou uprostřed modrého lesa, ze kterého se line strašlivě vypadající mlha, Chewie si uvědomí, že se jedná možná až o příliš nebezpečný kšeft. On a jeho společníci budou muset bojovat a překonat své vlastní strachy, aby dostali posvátnou knihu – a přitom zachránili Hana Sola!

Guardians of the Whills (0 let PřBY) – KNIHA

Guardians of the Whills

Autor: Greg Rucka, Datum vydání: 2. května 2017, Koupit na Amazonu
Baze Malbus a Chirrut Îmwe bývávali Strážci Whillů, kteří dohlíželi nad Chrámem Kyberu na Jedhě a nad všemi, kteří jej navštěvovali. Potom přišlo Impérium a získalo nad měsícem kontrolu. Chrám byl uzavřen a lidé rozehnáni. Nyní Baze a Chirrut dělají vše, co je v jejich silách, aby vzdorovali Impériu a bránili lid Svatého Města, ale ani to nestačí. Když muž se jménem Saw Gerrera přijde s grandiózním plánem, jak sejmout Impérium, Baze a Chirrut si uvědomí, že se jedná o perfektní způsob, jak konečně udělat něco zásadního a pomoci lidu Jedhy. Ale za jakou cenu?

Rogue One: Star Wars Story (0 let PřBY) – FILM

Rogue One: Star Wars Story

Datum vydání: 15. prosince 2016
Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Za časů velkého konfliktu se zformuje skupina netradičních hrdinů vedených odvážnou Jyn Erso a rebelským špionem Cassianem Andorem, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol – ukrást plány Hvězdy smrti, nejničivější zbraně Impéria. Tato klíčová událost dějin Hvězdných válek svede dohromady obyčejné lidi, kteří se rozhodnou vykonat neobyčejné činy, a tím se stanou součástí něčeho většího.

Epizoda IV – Nová naděje (0 let PřBY) – FILM

Epizoda IV - Nová naděje

Datum vydání: 25. května 1977
Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO.

Battlefront II: Inferno Squad (0 let PBY) – KNIHA

Battlefront II: Inferno Squad

Autorka: Christie Golden, Datum vydání: 19. července 2017, Koupit na Amazonu
Po ponižující krádeži plánů Hvězdy smrti, kvůli které byla tato bitevní stanice zničena, se musí Impérium bránit. Jako odpověď na tuto ochromující porážku vytvořila imperiální armáda novou elitní vojenskou jednotku, známou jako jednotka Inferno. Jejich cílem je infiltrovat a zneškodnit pozůstatky partizánů Sawa Gerrery. Po smrti jejich vůdce partizáni pokračovali v odkaze tohoto extremisty a jsou odhodlaní zmařit plány Impéria – za každou cenu. Jak daleko je jednotka Inferno ochotna zajít při bránění Impéria?

Princess Leia (0 let PBY) – KOMIKS

Princess Leia (komiks)

Autor: Mark Waid, Datum vydání: 4. března 2015, Koupit na Amazonu
Když byla princezna Leia Organa zajata Impériem, nikdy nezradila svá přesvědčení – dokonce ani po naprostém zničení jejího domovského světa Alderaanu. Když přišli její zachránci, Leia se chopila blasteru, zapojila do boje, utekla zpět k Povstalecké alianci, které pomohla udělit Impériu tu největší ránu – zničení Hvězdy smrti! Po dozvucích tohoto vítězství ale nastává otázka… co je to za princeznu bez světa? Jakmile se Leia vyrovnává se ztrátami, nová mise ji zavede do podsvětí Sullustu. Impérium shromažďuje prchající Alderaaňany, a to se princezně nelíbí! Ale co zmůže jedna žena proti Galaktickému Impériu? To teprve zjistíme!

Chewbacca (0 let PBY) – KOMIKS

Chewbacca (komiks)

Autor: Gerry Duggan, Datum vydání: 14. října 2015, Koupit na Amazonu
Známý jako kopilot proslulého Millennia Falcon, legendární Wookieeský bojovník CHEWBACCA sehraje roli ve svém vlastním dobrodružství! Po bitvě o Yavin musí Chewbacca přežít na vlastní pěst poté, co havaruje na planetě, která je okupována Impériem. Chewbaccu ale chytí, když se chce dostat zpátky k Povstání a pomoct mladé a odvážné dívce v nesnázích.

Smuggler’s Run: A Han Solo & Chewbacca Adventure (0 let PBY) – KNIHA

Smuggler's Run: A Han Solo & Chewbacca Adventure

Autor: Greg Rucka, Datum vydání: 4. září 2015, Koupit na Amazonu
Probíhá občanská válka. Hrdinští bojovníci za svobodu z POVSTALECKÉ ALIANCE vyhráli své nejdůležitější vítězství, které vyústilo ve zničení HVĚZDY SMRTI, ultimátní zbraně Impéria. Ale Povstání nemá žádný čas na oslavu tohoto vítězství. Zlověstné Galaktické Impérium si uvědomilo, jakou hrozbu Povstalci představují, a nyní hledá v galaxii veškeré informace, které by mohly vést ke konečnému zničení těchto bojovníků za svobodu. Pro posádku MILLENNIA FALCON, která zachránila život Luku Skywalkerovi v bitvě o Yavin, to znamená konec v Povstalecké alianci. Nyní HAN SOLO a CHEWBACCA doufají, že dostanou svou odměnu a urovnají staré dluhy…

Heir to the Jedi (0 let PBY) – KNIHA

Heir to the Jedi

Autor: Kevin Hearne, Datum vydání: 3. března 2015, Koupit na Amazonu
Zničení Hvězdy smrti učinilo z Luka Skywalkera nejen hrdinu, ale také cennou posilu povstalců v boji proti Impériu. Ačkoli ke zvládání Síly má ještě daleko, jeho letecké schopnosti jsou nepochybně fenomenální a v očích povstaleckých vůdců, jako jsou princezna Leia Organa a admirál Ackbar, se nikdo nehodí víc pro odvážnou záchrannou misi, která je pro věc povstalecké Aliance klíčová. Luke se tedy vrhá přímo po hlavě do špionážní operace, která prověří jeho schopnosti povstaleckého pilota a budoucího Jedie až do krajnosti.

The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure (0 let PBY) – KNIHA

The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure

Autor: Jason Fry, Datum vydání: 4. září 2015, Koupit na Amazonu
Luke Skywalker vyráží vstříc novému dobrodružství. V tomto napínavém příběhu, který se odehrává mezi epizodami Nová naděje a Impérium vrací úder, Luke ztroskotá spolu s droidy C-3PO a R2-D2 na tajemné planetě a musí podstoupit souboj s podivným novým nepřítelem. V příběhu jsou rovněž skryty narážky a odkazy na nejnovější film Star Wars Síla se probouzí!

Han Solo (0 let PBY) – KOMIKS

Han Solo (komiks)

Autorka: Marjorie Liu, Datum vydání: 15. června 2016, Koupit na Amazonu
Hanovi je přiřazena přísně tajná mise Povstání: zachránit několik informátorů a špiónů! Jeho krytí? Pouze ten největší a nejproslulejší závod lodí v celé galaxii – Dragon Void! Turnaj, který chtěl vyhrát celý svůj život. Když má teď šanci získat slávu, dokáže se Han soustředit na svou misi? Nebo by bylo zklamání Leiy horší než prohra? A aby toho nebylo málo, ještě je tu jeden problém se zrádcem v Povstalecké alianci. Když je teď Dragon Void před svým začátkem, mohl by mu v hledání krysy pomoct jistý Wookie?

Star Wars (cca 0 – 2 roky PBY) – KOMIKS

Star Wars (komiks)

Autoři: Jason Aaron, Chris Eliopoulos, Kieron Gillen, Kelly Thompson, Datum vydání: 14. ledna 2015, Koupit na Amazonu (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12)
Komiks Star Wars sleduje dobrodružství hrdinů z epizody IV – Luka, Leiy, Hana, Chewbaccy, C-3PO a R2-D2 – v období mezi epizodami IV a V, později mezi epizodami V a VI.

Darth Vader (0 let PBY) – KOMIKS

Darth Vader (komiks)

Autor: Kieron Gillen, Datum vydání: 11. února 2015
Původní temný pán ze Sithu ve své první komiksové sérii! Už od svého prvního výskytu na obrazovkách se Vader stal jedním z nejpopulárnějších pop-kulturních padouchů. Nyní Vader míří po konci NOVÉ NADĚJE do svého dalšího dobrodružství – a ukáže nám válku Impéria s Rebely z jiného pohledu! Ale když temný pán potřebuje pomoct, na koho se může spolehnout? Při své cestě za osobní pomstou rebelům a vyšetřování císařových tajných intrik, se setká s hledačkou zbraní Aphrou a smrtícími bojovými droidy, a vydá se na Geonosis postavit armádu. Ale určití velmi mocní lidé nechtějí, aby našel pravdu, kterou hledá!

Doctor Aphra (0 let PBY) – KOMIKS

Doctor Aphra (komiks)

Autor: Kieron Gillen, Simon Spurrier, Datum vydání: 7. prosince 2016
Tato komiksová série se zaměřuje na archeoložku Doktorku Aphru, kterou můžete znát z hlavní komiksové linie Star Wars či komiksu Darth Vader.

Lando (cca 0 let PBY) – KOMIKS

Lando (komiks)

Autor: Charles Soule, Datum vydání: 8. července 2015
Znáte ho… Milujete ho… A teď se k nejšarmantnější muži plášťů Landu Calrissianovi připojíte v jeho vlastním dobrodružství! Předtím než se připojil k Povstání, předtím než byl baronem Oblačného města, Lando se v galaxii proslavil svými podfuky, vychvalováním se a úsměvem. S Lobotem po jeho boku Lando plánuje ukrást velmi cennou loď… Ale neukousl si příliš velké sousto?

Epizoda V – Impérium vrací úder (3 roky PBY) – FILM

Epizoda V - Impérium vrací úder

Datum vydání: 21. května 1980
Nastaly temné časy pro Povstání. I přes to, že „Hvězda smrti“ byla zničena, imperiální jednotky vyhnaly Rebely z jejich tajné základny a pronásledovaly je po celé Galaxii. Aby se vyhnula střetu s hrůzostrašnou Imperiální flotilou, skupina svobodných pilotů vedená Lukem Skywalkerem vybudovala novou tajnou základnu na opuštěné ledové planetě Hothu. Imperátorův pobočník Darth Vader, posedlý hledáním mladého Skywalkera, však vyslal tisíce sond do všech koutů vesmíru…

TIE Fighter (cca 3 roky PBY) – KOMIKS

TIE Fighter (komiks)

Autorka: Jody Houser, Datum vydání: 17. dubna 2019
Velkolepé vítězství Impéria v bitvě o Hoth naprosto rozdrtilo ubohou Povstaleckou alianci, jejíž rozptýlené jednotky nyní prchají před mocnou válečnou silou Impéria. Již brzy bude v galaxii nastalen mír a obávaní piloti stíhaček TIE z eskadry SHADOW WING budou těmi, kdo zajistí Císařovo vítězství!

Moving Target: A Princess Leia Adventure (4 roky PBY) – KNIHA

Moving Target: A Princess Leia Adventure

Autoři: Cecil Castellucci, Jason Fry, Datum vydání: 4. září 2015
Hrdinští bojovníci za svobodu z POVSTALECKÉ ALIANCE, kteří jsou stále šokování katastrofální porážkou na Hothu, jsou pronásledováni agenty ze zlověstného GALAKTICKÉHO IMPÉRIA. Jedna povstalecká jednotka ochraňuje PRINCEZNU LEIU, která ji v tajnosti doprází z hvězdy na hvězdu. Jako poslední přeživší alderaanského rodu Organů je Leia symbolem svobody, který je pronásledovaný Impérium, proti kterému tak dlouho stála. Boj proti imperiální tyranii si vyžádal mnoho povstaleckých životů. A když se Impérium blíží, bude muset něco obětovat i Leia v případě, že svoboda v galaxii vyhasne…

Epizoda VI – Návrat Jediů (4 roky PBY) – FILM

Epizoda VI - Návrat Jediů

Datum vydání: 25. května 1983
Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první – obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii…

Alphabet Squadron (cca 4 roky PBY) – KNIHA

Alphabet Squadron

Autor: Alexander Freed, Datum vydání: 4. června 2019
Na pokraji vítězství zdánlivě nekončící války se pět povstaleckých pilotů přemění z lovné zvěře na lovce a likvidují pozůstatky Impéria. Kniha Alphabet Squadron, zasazená po Návratu Jediů, sleduje unikátní tým, jehož každý člen létá s jinou třídou lodě a snaží se ukončit válku jednou pro vždy.

Battlefront II (cca 4 roky – 5 let PBY) – HRA

Battlefront II

Datum vydání: 17. listopadu 2017
V novém Battlefrontu nás v kompletně přepracovaném multiplayeru čekají všechny tři éry ságy Star Wars a k tomu poprvé také příběhová kampaň. V té si netradičně zahrajeme za členku elitních imperiálních sil Iden Versio. Ta má po zničení druhé Hvězdy smrti prostý cíl – pomstít smrt císaře Palpatina. Dějově je tedy kampaň zasazená do doby po Návratu Jediho a budeme sledovat příběh z pohledu Impéria.

Shattered Empire (4 – 5 let PBY) – KOMIKS

Shattered Empire (komiks)

Autor: Greg Rucka, Datum vydání: 9. září 2015
Dvacetiletá vláda teroru Císaře Palpatina náhle skončila v oblacích nad lesnatým měsícem Endoru. Zcela jistě se jednalo o rozhodující vítězství pro Povstaleckou alianci, ale i přes ztrátu velitelství imperiální moffové a regionální guvernéři dále udržují důležité soustavy od Jádra až po Vnější okraj, díky síle imperiální hvězdné flotily. Nyní během bezvládí Impéria bojují tito moffové o své pozice a nadvládu a hrdinové Povstalecké aliance brzy zjišťují, že zraněné a roztříštěné Impérium je možná ještě nebezpečnější, než kdykoliv dřív!

Aftermath (4 roky PBY) – KNIHA

Aftermath

Autor: Chuck Wendig, Datum vydání: 4. září 2015
Druhá Hvězda smrti byla zničena, Císař je mrtev a Darth Vader padl – zničující údery pro Impérium a velká vítězství Povstalecké aliance. Boj za svobodu ale zdaleka nekončí.

Aftermath: Life Debt (5 let PBY) – KNIHA

Aftermath: Life Debt

Autor: Chuck Wendig, Datum vydání: 12. července 2016
Galaxie se mění a jednou z možností je mír. Někteří si představují nové začátky a nové osudy. Pro Hana Sola to znamená splatit dluh a pomoct Chewbaccovi osvobodit domovský svět Wookiijů, Kashyyyk. Mezitím Norra Wexley a její skupinka povstalců pronásleduje admirálku Rae Sloane a zbývající velitele imperiální armády. Sloane se snaží všemi prostředky zachránit Impérium od jeho pádu. Když imperiální síly ztrácejí kontrolu, princezna Leia a Nová republika se snaží vyjednat mír.

Aftermath: Empire’s End (5 let PBY) – KNIHA

Aftermath: Empire's End

Autor: Chuck Wendig, Datum vydání: 21. února 2017
Poslední střet mezi Novou republikou a Impériem se blíží a veškeré oči se upínají na dříve izolovanou planetu Jakku. Bitva o Endor zatřásla Impériem a jeho pozůstalé jednotky jsou rozptýlené po galaxii. Ale i tak následující měsíce protkané vítězstvími Povstání nebyly jednoduché. Nově vzniklá Nová republika utrpěla devastující útok od imperiálního pozůstatku, což přinutilo novou demokracii k lovu skrytých nepřátel.

Last Shot (7 let PBY) – KNIHA

Last Shot

Autor: Daniel José Older, Datum vydání: 17. dubna 2018
Han Solo a Lando Calrissian se znovu setkají na Millenniu Falcon v románu inspirovaném filmem Solo: Star Wars Story. Ale ani nejrychlejší loď v celém vesmíru nedokáže předstihnout minulost…

The Mandalorian (9 let PBY) – HRANÝ SERIÁL

The Mandalorian

Datum vydání: 12. listopadu 2019
Nový seriál scénaristy Jona Favreau, který vyjde koncem roku 2019. Popis bude doplněn.

Bloodline (28 let PBY) – KNIHA

Bloodline

Autorka: Claudia Gray, Datum vydání: 3. března 2016
Buďte svědky zrození Odboje! Poté, co Povstání porazilo Impérium nad oblaky Endoru, Leia Organa věřila, že nastává období nekončícího míru. Ale po desítkách let vnitřních potyček a nulového vyjednávání v senátu Nové republiky se zdá, že tato naděje je dosti vzdálená. Nyní se musí respektovaná senátorka Leia postarat o nebezpečí, která ohrožují demokracii – a to jak zevnitř, tak také zvenku.

Phasma (přesný rok neznámý – cca někdy mezi lety 30 – 34 PBY) – KNIHA

Phasma (kniha)

Autorka: Delilah S. Dawson, Datum vydání: 1. září 2017
Kapitánka Phasma je jedna z nejprohnanějších a nejnemilosrdnějších důstojnic Prvního řádu. Ale i přes všechen její věhlas je známá pouze svým chladným výrazem na své chromované helmě. Nyní se její nepřítel snaží odkrýt její tajemné kořeny a odhalit tajemství, které nemilosrdně a horlivě střeží, stejně jako slouží svým nadřízeným.

Before the Awakening (33 – 34 let PBY) – KNIHA

Before the Awakening

Autorka: Greg Rucka, Datum vydání: 18. prosince 2015
Tato kniha se zaměřuje na životy Rey, Finna a Poea před událostmi filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Poe Dameron (34 let PBY) – KOMIKS

Poe Dameron (komiks)

Autor: Charles Soule, Datum vydání: 6. dubna 2016
Poe Dameron, bývalý pilot Republiky, který se přidal k Odboji, je nejlepším pilotem v galaxii. Generálka Leia Organa mu přidělila přísně tajnou a životně důležitou misi, na kterou musí vést svou vlastní eskadru… Poe začne vyšetřovat místa, která jsou historicky spojená si Sílou. To jeho X-Wingovou eskadru a jeho samotného přinutí k tajným akcím proti Prvnímu řádu.

Join the Resistance (34 let PBY) – KNIHA PRO DĚTI

Join the Resistance (kniha)

Autoři: Ben Acker, Ben Blacker, Datum vydání: 7. března 2017
Mattis Banz ví, že se z něj jednou stane hrdina galaxie jako legendární Luke Skywalker, a když ho generálka Leia Organa rekrutuje do Odboje, který bojuje proti Prvnímu řádu, má konečně šanci naplnit svůj osud.

Force Collector (cca 34 let PBY) – KNIHA

Force Collector

Autor: Kevin Shinick, Datum vydání: 19. listopadu 2019
Tento román, zasazený těsně před Sílu se probouzí, sleduje teenagera, který se snaží zjistit, jakou spojitost mají jeho tajemné schopnosti se Sílou s proslulými Jedii a co si pro něj Síla připravila. Popis bude doplněn.

Odboj (34 let PBY) – ANIMOVANÝ SERIÁL

Datum vydání: 7. října 2018
Pilot X-wingu Kazuda Xiono, který je rekrutován Odbojem, je Poem Dameron přiřazen na čerpací stanici Colossus s cílem najít nepřátele Odboje a příznivce Prvního řádu. Kaz se tak vydává na Colossus, kde potkává skupinku mechaniků, jež si přivydělává závoděním a akrobatickým letáním. Mladému pilotu sice létání jde výborně, ale ve špehování Prvního řádu tak dobrý není…

Battlefront II: Ressurection (34 let PBY) – ROZŠÍŘENÍ KE HŘE

Battlefront II: Ressurection

Datum vydání: 13. prosince 2017
Rozšíření ke hře Star Wars Battlefront II, které příběh přesune o 30 let dále a spojuje hru s epizodou VII a VIII.

Epizoda VII – Síla se probouzí (34 let PBY) – FILM

Epizoda VII - Síla se probouzí

Datum vydání: 18. prosince 2015
Tři desetiletí po porážce Darth Vadera a Impéria přichází nová hrozba. Z popela říše povstane První řád, proti němuž stojí generálka Leia Organa a Odboj, kteří se snaží najít nezvěstného mistra řádu Jedi Lukea Skywalkera. Uprostřed jejich pátrání se zrodí noví hrdinové: na Sílu citlivá dívka Rey z planety Jakku, voják Finn, který zběhl od Prvního řádu, a nejlepší pilot Odboje Poe Dameron. Ti musí spojit síly s Hanem Solem v pátrání po Skywalkerovi i při plnění svého poslání – potřebují zneškodnit základnu Hvězdovrah, superzbraň Prvního řádu, která se chystá zničit Novou republiku i Odboj…

The Last Jedi: Cobalt Squadron (34 let PBY) – KNIHA

The Last Jedi: Cobalt Squadron

Autorka: Elizabeth Wein, Datum vydání: 15. prosince 2017
Kniha se zaměřuje na piloty a mechaniky z eskadry Odboje Cobalt. Nové postavy z Posledního z Jediů, včetně mechaničky Rose Tico a její sestry Paige, dostanou šanci zazářit v tomto novém dobrodružství.

Phasma (34 let PBY) – KOMIKS

Phasma (komiks)

Autor: Kelly Thompson, Datum vydání: 6. září 2017
Co se stalo s kapitánkou Phasmou po Star Wars: Epizodě VII Síla se probouzí? Tento komiks rozšiřuje její příběh a odhaluje, jak unikla před destrukcí základny Hvězdovrah.

Epizoda VIII – Poslední z Jediů (34 let PBY) – FILM

Epizoda VIII - Poslední z Jediů

Datum vydání: 15. prosince 2017
První řád je u moci. Nejvyšší vůdce Snoke, který zpustošil mírumilovnou Republiku, nyní nasazuje své nelítostné legie ve snaze převzít vojenskou kontrolu nad galaxií. Pouze skupina bojovníků Odboje pod vedením generálky Leiy Organy se postaví proti nastupující tyranii. Věří, že se mistr Jedi Luke Skywalker vrátí a vnese do boje jiskru naděje. Ale Odboj je odhalen. Zatímco se První řád řítí k základně rebelů, odvážní hrdinové se zoufale snaží uniknout…

Resistance Reborn (přesný rok neznámý) – KNIHA

Resistance Reborn

Autorka: Rebecca Roanhorse, Datum vydání: 12. listopadu 2019
Poe Dameron, generálka Leia Organa, Rey a Finn se snaží obnovit Odboj po porážce Prvním řádem ve filmu Poslední z Jediů. Popis bude doplněn.

Allegiance (přesný rok neznámý) – KOMIKS

Allegiance (komiks)

Autor: Ethan Sacks, Datum vydání: 9. října 2019
Generálce Organě a zbývající hrstce Odboje, kteří jsou již od destrukce základny Hvězdovrah na útěku, se sotva podařilo přežít, natož aby vůbec vrátili Prvnímu řádu úder. Odboji dochází možnosti, a proto se Leia rozhodne kontaktovat své bývalé spojence Mon Calamarijce, jejichž loďstvo jednou bylo základem Povstalecké aliance. Popis bude doplněn.

Spark of the Resistance (přesný rok neznámý) – KNIHA

Spark of the Resistance

Autorka: Justina Ireland, Datum vydání: 4. října 2019
Když se ozve nouzové volání z odlehlé planety Minfar, hrdinové odboje Rey, Poe a Rose jej vyslyší! Společně se postaví praporu Prvního řádu, děsivým tvorů a zbrani, která by mohla zvrátit průběh války! Popis bude doplněn.

Epizoda IX – The Rise of Skywalker (35 let PBY) – FILM

Epizoda IX - The Rise of Skywalker

Datum vydání: 20. prosince 2019
Poslední epizoda a zakončení ságy Skywalkerů. Popis bude doplněn.


Následující filmy nemají potvrzené období, ve kterém se odehrávají.

1. nepojmenovaný film Riana Johnsona (přesný rok neznámý) – FILM

1. nepojmenovaný film Riana Johnsona

Datum vydání: Pravděpodobně 2026
První snímek ze zcela nové trilogie vytvořené Rianem Johnsonem, scénáristou Epizody VII: Poslední z Jediů. Trilogie se bude odehrávat v dosud neprozkoumaném období, budou v ní vystupovat zcela nové postavy a nijak se nebude pojit se ságou Skywalkerů.

2. nepojmenovaný film Riana Johnsona (přesný rok neznámý) – FILM

1. nepojmenovaný film Riana Johnsona

Datum vydání: Neznámé
Druhý snímek ze zcela nové trilogie vytvořené Rianem Johnsonem, scénáristou Epizody VII: Poslední z Jediů. Trilogie se bude odehrávat v dosud neprozkoumaném období, budou v ní vystupovat zcela nové postavy a nijak se nebude pojit se ságou Skywalkerů.

3. nepojmenovaný film Riana Johnsona (přesný rok neznámý) – FILM

3. nepojmenovaný film Riana Johnsona

Datum vydání: Neznámé
Třetí snímek ze zcela nové trilogie vytvořené Rianem Johnsonem, scénáristou Epizody VII: Poslední z Jediů. Trilogie se bude odehrávat v dosud neprozkoumaném období, budou v ní vystupovat zcela nové postavy a nijak se nebude pojit se ságou Skywalkerů.